Wyróżnienie Białej Wstążki V edycja

Strona główna » Aktualności » Wyróżnienie Białej Wstążki V edycja

data dodania: 2014-12-10 09:31:25


Wyróżnienia Białej Wstążki wręczono w tym roku po raz piąty. Jest to nagroda przyznawana przez Centrum Praw Kobiet (CPK) oraz Fundację Porozumienie Bez Barier z inicjatywy dwóch policjantów - Kazimierza Walijewskiego (obecnie prezesa Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciwko Przemocy) i Tomasza Pietrzaka.
Jak przypomniała w poniedziałek na konferencji prasowej szefowa Fundacji „Porozumienie Bez Barier „Jolanta Kwaśniewska, w ciągu pięciu lat Białą Wstążką nagrodzono ponad 40 mężczyzn. Prezeska ”Centrum Praw Kobiet„ Urszula Nowakowska podkreśliła, że wyróżnienia te przyznawane są mężczyznom, którzy nie tylko deklarują swój sprzeciw wobec przemocy, ale rzeczywiście podejmują działania, by jej przeciwdziałać. Jest nam niezmiernie miło poinformować ,że zgłoszenia do wyróżnienia dokonała Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Łazach Pani Monika Nowińska w wyniku czego w kategorii Wymiar Sprawiedliwości Kapituła konkursu wyróżniła starszego kuratora zawodowego dla dorosłych w Sądzie Rejonowym w Zawierciu – Pana Adama Witkowicza .
Jak podkreślono w uzasadnieniu nagrody, jest to prawnik szczególnie zaangażowany i wrażliwy na los kobiet i dzieci doświadczających przemocy, który pomaga i zawodowo, i poza godzinami pracy jako wolontariusz w Punkcie Konsultacyjnym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Łazach.

Zdjęcia z uroczystości dostępne tutaj

czytano: 1540 razy

autor: opslazy.pl

Strona główna

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe