

Szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej
Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Łazach przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Łazach w dniu 6 listopada 2024 r. zorganizował szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej. Szkolenie przeprowadzone zostało przez radcę prawnego - Panią Barbarę Kunysz – Syrytczyk.
Celem szkolenia było przeanalizowanie i zaprezentowanie zagadnień z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej z uwzględnieniem zmian w ustawie, uzupełnienie i uporządkowanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zwiększenia skuteczności przeciwdziałania przemocy i niwelowania skutków tego zjawiska, podniesienie kompetencji służb w zakresie stosowania procedury „Niebieskie karty”, współpraca między służbami w celu koordynacji działań na rzecz dziecka z rodziny przemocowej, a także wzrost wiedzy i umiejętności związanych z wdrożenie aktualnych aktów prawnych w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej.
W szkoleniu uczestniczyli członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego, przedstawiciele placówek oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Łazy, dzielnicowi Komisariatu Policji w Łazach, przedstawiciele Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Zawierciu, pracownicy socjalni i asystenci rodziny Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach.
Szkolenie to jest odpowiedzią na potrzeby związane z aktualnymi problemami, wyzwaniami i rozwiązaniami służącymi ochronie rodzin przed przemocą.
W dzisiejszych czasach przemoc domowa jest również głośnym tematem medialnym i to właśnie często dzięki informacjom w prasie, Internecie czy telewizji, społeczeństwo ma okazję poznać ciemną stronę polskich rodzin.
Niestety przemoc domowa stanowi wciąż poważny problem społeczny. Procedura „Niebieskie Karty”, jak i inne rozwiązania wynikające ze znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej poprzez systematyczne ich stosowanie, pozwalają coraz sprawniej walczyć z tym szkodliwym społecznie zjawiskiem. Temu służy między innymi organizowanie tego typu szkoleń.
Ewelina Łuszczyńska

Nasze wsparcie
Twoja samodzielność
Informacje
O naszym ośrodku
-
Rola Ośrodka
Przyznawanie i wypłacanie przewidzianych ustawą świadczeń, praca socjalna, prowadzenie i rozwoj niezbędnej infrastruktury socjalnej, analiza i ocena zjawisk rodzących zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej, rozwijanie nowych form pomocy społecznej i samopomocy.
-
Jak się zgłosić?
Osoba lub rodzina, ubiegająca się o pomoc społeczną, może zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej w miejscu zamieszkania (ośrodki znajdują się w każdej gminie). Decyzje o przyznaniu lub odmowie przyznania pomocy wymagają uprzednio przeprowadzenia przez pracownika socjalnego rodzinnego wywiadu środowiskowego. Decyzje w sprawach świadczeń pomocy społecznej wydawane są w formie pisemnej. Od każdej decyzji służy prawo odwołania.
Galeria
Zdjęcia z wydarzeń
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje

Trzeba sobie pomagać
To naturalne prawo
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
Aby skontaktować się z nami zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy
Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy